Ekonomi

AB, Almanya’da karbon kaçağı riskini azaltmak için 6,5 milyar avroluk programı onayladı

Avrupa Birliği (AB), Almanya’da enerji yoğun sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin yakıt emisyon ticaret sisteminden (ETS) karbon kaçağı riskini azaltmak için hazırladığı 6,5 milyar avroluk programı onayladı.

AB Komisyonu, şirketlerin üretimlerini daha esnek emisyon kurallarına sahip ülkelere taşıma riskini azaltmak için Almanya’da hazırlanan kamu güçlendirme programının onaylandığını duyurdu.

Açıklamada, plan kapsamında, Almanya’daki emisyon ticaret sisteminden kaynaklanan yüksek yakıt fiyatlarının bir sonucu olarak karbon kaçağı riskini ele almak için ağır hizmet şirketlerine 6,5 milyar avro sağlanacağı belirtildi.

Program ile uluslararası rekabete maruz kalan ve ağır elektrik tüketen firmaların 2030 yılına kadar destekleneceğine işaret edilen açıklamada, “Destek ile sera gazı emisyonlarının artmasına neden olan karbon kaçağı riskinin azaltılması amaçlanıyor. firmaların üretimlerini daha hafif emisyon kurallarına sahip ülkelere yapıyor.” terim kullanıldı.

Açıklamada, bir önceki yılın ETS kaynaklı maliyetlerinin yüzde 65 ila 95’inin belirlenen kriterleri karşılayan şirketler tarafından karşılanacağı, söz konusu kaynağın en az yarısının hedeflere ve hedeflere yönlendirilmesi gerekeceği kaydedildi. şirketin güç verimliliğini artıracak ve üretimi karbonsuzlaştıracak hedefler.

Karbon kaçağı veya karbon kaçağı, katı iklim politikaları olan bir ülkedeki şirketlerin üretimlerini daha hafif emisyon kurallarına sahip yerlere kaydırarak daha yüksek emisyon salmaları anlamına gelir.

AB üyesi devletlerin kamu desteğini nasıl sağlayacaklarını belirleme yetkisi AB Komitesi’nin yetkisindedir.

AB ülkeleri, kamu sübvansiyonlarını ancak rekabete zarar vermeyecek şekilde ve kamu yararına uygun durumlarda kullanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu