Haber

Adıyaman Valisi Osman Varol, Tut ilçesindeki konteyner kent ve esnafı ziyaret etti

Adıyaman Valisi Osman Varol, Tut ilçesindeki konteyner kent ve esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla görüştü.

Valilikten yapılan açıklamaya göre Vali Varol, ilçedeki konteyner kenti ziyaret ederek depremzedelerle bir araya gelerek talep ve ihtiyaçlarını dinledi.

TOKİ’nin ilçede yaptığı deprem konutlarını da inceleyen ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Varol, devlet olarak hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden, aslına uygun ve sağlam konutlarına ulaşana kadar yorulmadan çalışacaklarını belirtti.

Vali Varol daha sonra DSİ tarafından Tut ilçe merkezinde olası sel ve taşkınların önlenmesi amacıyla başlatılan dere ıslah çalışmalarını inceledi.

Daha sonra 2000 rakımlı Hacı Mamet Dağı’nın eteklerine yapılan taş evleri inceleyen Vali Varol, lavanta çiçeklerinin ekildiği alanda yürütülen çevre düzenleme çalışmaları hakkında Kaymakam Erkut Pamuk’tan bilgi aldı.

Demokrasinin yapı taşları olan muhtarlarımızla bir araya gelen Vali Varol, köylerindeki muhtarlarımızın sorunlarını, ihtiyaçlarını ve taleplerini dinleyerek, çözüm yolları konusunda gerekli talimatları verdi.

Vali Varol, Tokat’ın Reşadiye ilçesine bağlı Sazak kırsalında 2009 yılında şehit olan Jandarma Er Onur Boztemir’in ailesini Tut ilçesine bağlı Yaylımlı Köyü’nde ziyaret etti.

Şehidimizin ailesiyle yakından görüşen Vali Varol, “Vatanımızın birlik ve bütünlüğünün korunması, ülkemizin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için canlarını feda eden kahraman şehidimiz Onur Boztemir’i ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Kahraman şehitlerimizin ruhları şad, makamları cennet olsun.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu