Yaşam

Alışılmadık, kahve konuşan bir kitap: Diğer Şeylerin Tarihi

ensonhaber.com

Dilimizde Yaşayan Diğer Şeylerin Tarihi, Kültürü, Alışkanlıkları, Yanlış Anlayışları, Unutulan ve Unutulan; Geçmişin izlerini sürerken niçinleri ve nasılları sorgulayan bilgi tutkunları için hazırlanmış sıra dışı bir kitap.

Sema Soykan, kültürel ortaklığımızı sağlayan atasözleri ve deyimlerin kökenlerine odaklanırken, farklı tarihi olayların ve anlamını yitirmiş kelimelerin serüvenlerini de bir hikâye tadında sunuyor.

Sinek Avı Harekatı’ndan Mao’nun Serçe Katliamı’na, İnsanlık Bahçeleri’nden Kobra Etkisi’ne, Birim 731’den Türk’e, icatların karanlık tarihinden açığa çıkan sırlara, yerelden evrensele, masalsı, esprili ve renkli bir Yolculuk seni bekliyor.

Sayfa: 312

keyifli sohbet

Anonim Roman: Çerkes Sürgün ve Soykırım, Keşke: Bir Köy Enstitüsü Romanı ve Kilit Taşı: Aşk, Zulüm ve Dayanışma Romanı, aşk kurgusu ve zengin tarihi bilgileri harmanlaması ile dikkat çeken Sema Soykan, biriktirdiği bilgileri aracılığıyla topladı. yıllara yayılan titiz araştırmasını bu kez bir söyleşide anlatıyor. zevkle yazılmış. Bu keyifli sohbete eşlik etmek ister misiniz?

Kahveniz hazırsa başlayalım…

Kitap sayfası için link:

[email protected]

seydisehir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu