Haber

Altıeylül Belediyesinden jeotermal kaynaklı tarıma destek

Altıeylül Belediyesi ile Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ortasında jeotermal kaynakların tespiti ve topraksız sera üretiminde kullanılmasını kapsayan takviye mukavelesi imzalandı.

Protokol, örtü altı tarım üreticileri, sıhhat, turizm, güç üzere kesimlerdeki yatırımcılar, TR22 Bölgesi’nde çiftçilikle uğraşan, yatırımlarını büyütmek isteyen ve üretim yapmak isteyen kişileri kapsıyor.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, yaptığı açıklamada, verilen desteğin Altıeylül’deki ziraî üretim ve turizm bakımından çok değerli olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Balıkesir’imiz Türkiye’yi doyuran kent, Balıkesir’i doyuran ilçe ise Altıeylül. Altıeylül, ilimizdeki en önemli tarım merkezlerinden biri. 81 kırsal mahallemizde yapılan tarımsal üretim şu anda Balıkesir’imiz için çok değerli. Hasebiyle bizler de vatandaşlarımıza ziraî üretim konusunda her vakit takviye olmak istiyoruz. Bugün de burada bu doğrultuda kıymetli bir adım atıyor ve jeotermal kaynakların araştırılması, ziraî üretimde, sıhhatte ve turizmde kullanılması için çalışma başlatıyoruz. Bu değerli mukavelenin ilçemize, çiftçilerimize ve tüm vatandaşlarımıza güzel olmasını diliyorum.”

GMKA Genel Sekreteri Abdullah Güç ise bölgede çok fazla jeotermal kaynağın olduğunu bildiklerine değinerek, “Bu kaynakların araştırılması, çıkarılması ve gerek tarıma gerekse turizme kazandırılması için Altıeylül Belediyemiz ile çok kıymetli bir işbirliğine imza attık. Bu mevzuda Altıeylül Belediye Liderimiz Hasan Avcı’ya ve takımına çok teşekkür ediyoruz.” sözünü kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu