Haber

Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü: Çubuk’taki mezbahaya ilişkin görüntüler ağustos ayına ait

Ankara Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğünce, birtakım basın yayın organlarında ve toplumsal paylaşım sitelerinde yer alan Çubuk ilçesindeki mezbahaya ait haber ve imajların, ağustos ayına ilişkin olduğunun tespit edildiği bildirildi.

Müdürlükten yapılan açıklamada, kelam konusu olayın, 2 Ağustos’ta işletmeye gelen ve bozuk olduğundan şüphelenilen ürünlerle ilgili bulunduğu belirtildi.

Firmanın ihbarı üzerine olay zamanında sorumlu veteriner hekim ile Çubuk İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün veteriner hekimleri tarafından tutanak tutulduğu kaydedilen açıklamada, bozuk olduğu saptanan ürünlerin Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları (HACCP) Prosedürü’ne uygun biçimde fırında yakılarak imha edildiği vurgulandı.

Haber ve imgelerdeki eserlerin tüketime sunulduğu savının gerçeği yansıtmadığının altı çizilen açıklamada şunlar söz edildi:

“Bazı basın yayın organlarında ve sosyal paylaşım sitelerinde yer alan Çubuk ilçesindeki bir mezbahaneye ait haber ve görüntülerin, ağustos ayına ait olduğu tespit edilmiştir. Söz konusu işletme bugün yerinde inceleme ve denetime tabi tutulmuş olup herhangi bir olumsuz duruma rastlanılmamıştır. İl Müdürlüğümüz, sorumlu olduğu alanlarda Ankara genelinde rutin denetimlerini titizlikle sürdürmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu