Yaşam

Beşiktaş’ta 65 yaş üstü bireylere satranç dersi verilmeye başlandı

Beşiktaş Belediyesi, 65 Plus Hayat Ofisi’nde vatandaşlara dijital okuryazarlık eğitimi, gerontomimari hizmeti, Alzheimer hasta yakınlarına destek programları, bilgilendirme çalıştayları, sağlıklı ve etkili yaşlanma danışmanlığı, demanstan korunma, yaşlılık hakları, kurumsal bakım ve belediyecilik hizmetleri sunuyor. Bu hizmetlere satranç dersleri de dahildir. katma. Vatandaşlar, 4 Haziran’a kadar devam edecek satranç dersleri için belediyeye teşekkür etti.

ANKA’nın haberine göre 65 Artı Hayat Ofisi kursiyerlerinden Felise Kaya, “Belli bir yaşa geldiğimiz için belediyenin olanı korumak, yenisini katmak adına açtığı bu kursları kaçırmıyorum. Daha önce Dijital Okuryazarlık hizmetine gelmiştim ve çok memnun kalmıştım. Yeni şeyler öğreniyorum.” “Zihni ve beyni geliştirdiği için yeni şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Herkese tavsiye ediyorum” dedi.

65 Plus Yaşam Ofisi’nin hizmetlerini arkadaşlarından duyduğunu söyleyen İnci Aytaç, “Arkadaşım aracılığıyla geldim. Kayıt yaptırdı, çok güzel oldu. Çok iyi arkadaşlarla tanıştım. Öğretmenler ve ortam çok iyi. çok güzel. Böyle bir etkinliğin içinde yer aldığım için çok mutluyum.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu