Ekonomi

Binance, ilk kullanıcı saklamalı Web3 cüzdanını piyasaya sürüyor

Investing.com – Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, İstanbul’da düzenlenen Binance Blockchain Week konferansında kullanıcıların merkezi olmayan finans ekosistemi ile etkileşimde bulunmak için kullanabilecekleri, kullanıcı tarafından saklanan ilk Web3 cüzdanını tanıttı.

Binance Kullanıcılar uygulama üzerinden 30 Blockchain ağıyla uyumlu kripto cüzdanı indirip kullanabilecek. Bu önemli gelişmeyle ilgili açıklama yapan Binance CEO’su Changpeng Zhao, Web3 cüzdanlarının önemine vurgu yaparak bu uygulamaların kripto varlıkları depolamaktan çok daha fazlasını temsil ettiğini söyledi. Web3 cüzdanlarının saklamasının yalnızca kullanıcıya ait olduğunu vurgulayan Zhao, bunun kişisel yatırımcılara bağımsız finansman olanağı sağladığını belirtti.

Rakip borsalar Web3 cüzdanında Binance’in önünde

Şu anda piyasadaki diğer yüksek hacimli kripto borsaları para tabanıve OKX’in Web3 cüzdanı bulunurken Binance, yeni cüzdan uygulamasıyla artık bu büyük borsaların yanı sıra harici kripto cüzdan hizmetleri sunan MetaMask ve Trust Wallet ile de rekabet edecek.

Kullanıcılar, Binance’in taşınabilir uygulaması üzerinden yeni bir Web3 cüzdanı oluşturabilecek ve bu cüzdanla uyumlu 30’un üzerinde Blockchain ağında staking, borç alma ve borç verme gibi birçok DeFi faaliyeti gerçekleştirebilecek. Kullanıcıların Web3 cüzdanlarını kullanmak için müşteri tanıma (KYC) sürecinden geçmesi gerekip gerekmeyeceği şu anda belli değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu