Ekonomi

BIST şirketlerinden güncel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Amatörlerin bile profesyoneller gibi kazanabileceği dünyaya adım atın. InvestingPro şimdi %20 indirimde. Kupon kodu: INVTROZEL1A

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (VESTL)

Vestel Elektronik, %100 dolaylı bağlı ortağı Vestel Holland B.V. ile Elektroskandia Sverige AB arasında 8 Nisan 2024 tarihinde Hisse Alım Sözleşmesi imzalandığını bildirdi.

Kervan Gıda Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (KRVGD)

Kervan Gıda, gıda sektöründe freeze-dry (dondurarak kurutma) teknolojisi ile üretim faaliyeti gösteren İzmir – Tire OSB’de kurulu Dryff Kurutulmuş Gıda Sanayi Anonim Şirketi’nin (Dryff) satın alındığını bildirdi.

BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BMSTL)

BMS Birleşik Metal, 2024 yılı bütçesinde, ana ürünü olan galvanizli tel üretim hedefini, 2023 yılı gerçekleşen (48.806 Ton) üretiminin üstüne 1.515 Ton (%3) daha eklenerek 50.321 ton olarak belirledi.

Şirket, ayrıca 2024 yılı için nihai ürünler satış bütçesini, 2023 yılı gerçekleşen satış rakamının (49.424 Ton) üstüne 3.210 ton (% 6,5) daha ekleyerek 52.634 ton olarak belirledi.

Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KRDMD)

Kardemir, yatırım planı kapsamında, yurt içi ve yurt dışında faaliyet göstermek ve yük taşımacılığı esaslı olmak üzere, her türlü demiryolu, karayolu, denizyolu ve havayolu taşımacılığı ile bu amaçlara matuf olmak veya bu hususlarla ilgili olmak kaydıyla ilave faaliyetlerde bulunmak maksadıyla şirketin tek ortağı olduğu, 200.000.000 TL sermayeli, KARLİMTAŞ KARDEMİR Liman İşletmeciliği ve Taşımacılık Anonim Şirketi ünvanında yeni bir şirket kurdu.

Odine Solutions Teknoloji Ticaret ve Sanayi A.Ş. (ODINE)

Odine, Avrupa Celtic – Next Fonu İleri Ar – Ge Projesi için 45,9 milyon TL tutarındaki TUBİTAK başvurusunun tamamlandığını açıkladı.

Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. (KLNMA)

Kalkınma Bankası, şirket sermayesinin 2,5 milyar TL’den %120 oranında bedelli olarak 3 milyar TL nakden artışla 3 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında, rüçhan haklarının kullandırılmasının ardından 92.269 adet pay kaldığını açıkladı.

ilkadim-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu