Haber

CHP’de İmamoğlu’na kapılar bir kez daha kapandı! Kılıçdaroğlu kongrede yeniden aday

28 Mayıs Pazar günü yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinden galip çıkan adayın Cumhurbaşkanı Erdoğan olması CHP’nin hareketlenmesine neden oldu. OySavaş sonrası eleştiri oklarının bir kısmı muhalefete ve Kemal Kılıçdaroğlu’na yöneltildi.

ŞİMDİ KILIÇDAROĞLU YİNE MECLİSTE OLACAKLAR

Kılıçdaroğlu istifa çağrılarını yanıtsız bırakırken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu “Değişim şart” diyerek CHP liderliğine göz kırptı. İkili önceki gün baş başa bir görüşme gerçekleştirirken, bundan sonraki gelişmeler ilgiyle takip ediliyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, kurultayda yeniden Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu aday göstereceklerini belirterek, “Yerel seçimlerden sonra gündeme olağanüstü kongre gelebilir. bir süre daha devam edebilir.”

“ADAYLAR RESMİ OLARAK ADAYLIKLARINI DUYURDU”

CHP Küme Lideri Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olabileceklerine ilişkin açıklamalarına değinen Kuşoğlu, “Yani ikisi de Kemal Bey’in koltuktan kalkıp kendilerine oturmasını mı bekliyorlar? Aday olsalar. , resmen aday olduklarını açıklıyorlar.Açıklandı, giriyorlar, yarışıyorlar.Herkes görevinin farkında.Oysa değişim istiyorsak sorumluluk da almalıyız.Bu sorumluluk aday olmayı gerektiriyorsa almalıyız. bundan kaçınma.” ifadeleri kullandı.

“HUKUKİ TUZAK YAPILIYOR”

Kuşoğlu, açıklamalarına şöyle devam etti: “Adını koyalım, adaylık için en fazla ismi olan kişi Ekrem Bey’dir. Ekrem Bey için bugün bir mahkeme süreci söz konusudur. Kolaylıkla genel başkan olur mu? Hayır. , sancılı.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olabilir mi?Zorluk.Kemal Bey’den sonraki en önemli adayımıza hukuk tuzağı hazırlandı. oy Ondan önce hem partiyi hem de İstanbul’u kaybedebiliriz. İstanbul’u kaybetmemeliyiz, partiyi kaybetmemeliyiz, bu tuzağa da düşmemeliyiz. Seçime kadar bu mahkemenin durumunun netleşmesi gerekiyor. Aksi halde bize Demokles’in kılıcı gibi asılırlar.

“HEM İSTANBUL’U HEM GELECEĞİMİZİ DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIZ”

Şu anda Belediye Başkanımız en değerli adayımız. Yanında da alınabilir. Elbette belediye seçimlerinden önce kendisine bir yasak getirilmesi büyük infiale neden olur. Bunları da dikkate almamız gerekiyor. Bu kolay bir mesele değil. Partiyi, İstanbul’u ve geleceğimizi düşünmek zorundayız. Evet, öyle bir değişiklik değil ve gitti… O kadar kolay değil bu bahis.”

haber-pervari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu