Haber

Çin Sözcüsü: Çin Ulusal Yasama Meclisi 2023’te 35 Yasa Tasarısını Görüşecek

PEKİN, 4 Mart (Xinhua) — Çin 14. Ulusal Halk Kongresi’nin ilk oturumunun sözcüsü Wang Chao, Ulusal Halk Kongresi Daimi Komitesi’nin bu yıl bir kısmı ilk toplantıda sunulacak olan 35 yasa tasarısını görüşmeyi planladığını söyledi. oturum.

Wang, Pazar günü başlayacak oturumun açılışından önce Cumartesi günü düzenlediği basın toplantısında, bu yasa tasarılarının halk kongresi sistemini güçlendirip geliştireceğini, yüksek standartlarda sosyalist bir piyasa ekonomisi kuracağını, ülkeyi bilim ve eğitim yoluyla canlandıracağını söyledi. , Çin’i güçlü bir sosyalist kültüre sahip bir ülkeye dönüştürmek, insanlara yardım etmek Sekiz alana ait olduğunu belirtti: refahı artırmak, yeşil kalkınmayı sürdürmek, sosyal yönetişim sistemini mükemmelleştirmek ve ulusal güvenlik için yasal sistemi iyileştirmek.

Wang, önümüzdeki beş yıl için yasama planının yapıldığını ve önceliklerin dış ilişkiler alanlarının yanı sıra kilit ve gelişmekte olan alanlarda yasama olacağını vurguladı.

13’üncü Ulusal Halk Kongresi Daimi Komitesi’nin sağlam bir hukuk sistemi kurma konusunda tarihi bir başarıya imza attığını hatırlatan Wang, komitenin 5 yıllık görev süresi boyunca 47 yeni kanun çıkarıldığını, mevcut maddelerde 111 revizyon yapıldığını, vatandaşların kanallara erişiminin sağlandığını söyledi. yasama sürecine katılımın genişletilmesi ve tam gelişmiş bir halk demokrasisinin tüm yasama süreçlerinde uygulanabilmesi. sürece yansıdığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu