Haber

Fatih Altaylı’dan Şampanya ile Namazı Kıyaslayan Bekir Bozdağ’a: Bazıları Pudra Şekeri de Çekecek

AKP Şanlıurfa Milletvekili Adayı Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “14 Mayıs akşamı ya şampanya patlatıp sabaha kadar kutlama yapacaklar, temiz alınları şükreder ve Rablerine hamd ederler.” Fatih Altaylı, HaberTürk’te yayımladığı köşe yazısında Bozdağ’a ‘pudra şeker’ üzerinden yanıt verdi.

Şanlıurfa Ayan Buluşması’nda konuşan AKP Şanlıurfa Milletvekili adayı Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, muhalefeti hedef alan açıklamalarıyla gündem oldu.

Bozdağ, “Bir yere giderken aileni Kılıçdaroğlu’na mı emanet edeceksin, yoksa Tayyip Bey’e mi emanet edeceksin? Ailemizi emanet edemeyeceğimiz insanlara vatanımızı lütfen emanet etmeyin.”

Bu açıklama tepki çekerken, “14 Mayıs akşamı ya şampanya patlatıp sabaha kadar kutlama yapacaklar, ya da pak alınlarını sobaya koyanlar olacak” sözleriyle tansiyon yükseldi. Şükretmek için secdeye kapanın ve Rablerine hamd edin.”

Adalet Bakanı’na tepki gösterenlerden biri de Fatih Altaylı oldu. Altaylı, HaberTürk’te yayınlanan “Şükran, şeker, şampanya” başlıklı yazısında Bozdağ’ın sözlerine atıfta bulundu.

Altaylı, yazısında şu ifadelere yer verdi: “Aslında Bozdağ’ın niyeti dışında cümle doğru. Bu da çok normal. Olması gereken de bu.”

“Aslında iş şampanyaya gelince, bu iktidar döneminde yapılan servet transferi nedeniyle AK Parti kazanırsa şampanyayı patlatacak kişi sayısı artabilir.”

“Ancak Bekir Bozdağ’ın unuttuğu ve bu yüzden kalbi kırılan bir grup daha var. Bunun sonucunda Audi’lerinde pudra şekeri koklayacaklar. Çünkü Audi’de bir dönem daha binmeye devam edecekler.”

Burada tüm makaleyi okuyabilirsiniz.

haberbogazkale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu