Haber

İSVEÇ’TE KURAN’IN BURDUR’DA YAKILMASINA TEPKİ

Burdur’daki sivil toplum kuruluşları, yatsı namazının ardından düzenledikleri basın toplantısıyla İsveç’te Kuran-ı Kerim yakılmasına tepki gösterdi.

Gazi Camii’nde yatsı namazı kılan Anadolu Gençlik Derneği Burdur Şubesi, Akçed Burdur Şubesi, Cansuyu Burdur Şubesi, Kozmik Hafızlar Derneği Burdur Şubesi, Burdur Gülistan Derneği, Burdur İHH, Memur Sen Burdur İl Temsilcisi, Türkiye Diyanet Vakfı Burdur Şubesi, Türk Gençliği Vakıf Burdur Burdur Uluslararası Öğrenci Derneği Üyeleri, Birlik Vakfı Burdur Şubesi ve Cihannüma Derneği Burdur Şubesi daha sonra Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerin ardından Anadolu Gençlik Derneği Burdur Şube Başkanı İbrahim Gün sivil toplum kuruluşları adına basın açıklaması okudu. Gün, İslam, tüm insanlığın hoşnutluğu ve kurtuluşu için insanlara sesleniyor. İslam düşmanı şer odakları, insanlığın barışını ve ortak paydada yaşama kültürünü hedefliyor. Stockholm’deki Türkiye Büyükelçiliği önünde yapılan haksızlığı, bu haksızlığı yapan alçakları ve buna izin verenleri kınıyoruz. Batı dünyasının İslamofobi gibi karanlık projeleri, cahiliye zihniyeti ve ümitsiz tavırlarıyla İslam’ı ve insanlık barışını hedeflediğini söyledi.

Basın açıklamasına katılanlar ‘Kur’an’a uzanan elleri kırın’ sloganları attı. İl Müftüsü Enver Türkmen’in duasıyla ilgili açıklama sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu