Haber

İsviçre’deki Orman Yangınıyla Mücadele İçin Hava Sahası Kapatıldı

İsviçreli yetkililer, planörlerin ülkenin güneybatısında devam eden ve çabaları engelleyen orman yangınını gerekçe göstererek, bölgedeki havaalanının bazı kısımlarını geçici olarak kapattılar.

Federal Sivil Havacılık İdaresi’nden yapılan açıklamada, Valais kantonuna bağlı Bitsch bölgesi yakınlarındaki ormanlık bir dağın yamacında yer alan 8 bin fit (yaklaşık 2 bin 400 metre) havalimanındaki kısıtlamanın bir hafta süreceği belirtildi.

Bu tedbirin sivil hava araçları ve insansız hava araçlarını kapsadığı ve “müdahale ekiplerinin karada ve havada devam eden faaliyetlerini korumayı” amaçladığı kaydedildi.

Bölgede 17 Temmuz’dan bu yana devam eden yangın nedeniyle yerel itfaiye gruplarının, planörlerin yangına müdahalede oluşturduğu tehlike nedeniyle havalimanının kapatılmasını talep ettiği de belirtildi.

Yangının çıktığı bölgede yaklaşık 107 hektarlık bir alanı etkilediği ve durumun şu an için stabil olduğu belirtilirken, rüzgarın şiddetiyle alevlerin artabileceği yönünde uyarılarda bulunuldu.

Helikopterlerle desteklenen çok sayıda itfaiyeci, polis ve diğer acil durum müdahale grupları, orman yangınıyla mücadele etmek için konuşlandırıldı.

Bölgedeki dört köyde yaklaşık 200 kişi geçici olarak tahliye edildi. Yetkililer bölgede açık alanlarda ateş yakılmasının yasak olduğunu duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu