Haber

KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanır? KPSS sınav sonuçları açıklanma tarihi!

kpss Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorusu sınavın başlamasıyla merak ortasında yerini aldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı kpss ) Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu saat 10:15’te başladı. Eğitim Bilimleri oturumu 14.45’te gerçekleştirilecektir. Peki, KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanır? KPSS sınav sonuçları açıklanma tarihi!

KPSS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2023-KPSS sonuçları duyuru tarihinden itibaren iki yıl süreyle geçerli olacak, ancak öğretmen adayları için 2023-KPSS’de alınacak puanların geçerlilik süresi bir yıl ile sınırlı olacak. Sınav sonuçları 25 Ağustos’ta açıklanacak.

SINAVLARA KAÇ KİŞİ GİTTİ?

ÖSYM Lideri Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, sınava ilişkin yaptığı açıklamada, 81 il ve Lefkoşa’da 105 sınav merkezinde yapılacak Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumuna 924 bin 168 adayın, Eğitim Bilimleri oturumuna ise 572 bin 20 adayın başvurduğunu belirtti. Ersoy, “Sınavlar için 3 bin 576 bina ve 70 bin 123 salonu kullanacağız. Sınavlarda güvenlik görevlisi dahil 178 bin 352 kişi görev yapacak.” terimini kullandı. Ersoy, Pazar günü başlayacak olan 2023-KPSS oturumlarına katılacak adaylara başarılar, bu süreçte çalışacak yetkililere kolaylıklar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu