Haber

Meral Akşener’den ‘kayıp para’ açıklaması: Kanıtlanırsa siyaseti bırakacağım

İyi Parti Lideri Meral Akşener, İstanbul Şile’de düzenlenen istişare toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Partisinde son dönemde yaşanan istifalara ilişkin konuşan Akşener, paranın kaybolduğu iddialarına ilişkin de açıklama yaptı.

Akşener, istifa eden milletvekillerine sitem ederek, ” “Milletvekili seçilmenizde hiçbir sakınca yoktu.”Bu kelimeyi kullandı.

İyi Parti, 14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından toparlanamazken, 8 farklı kişi aralıklarla partiden ayrıldığını açıkladı.

Akşen’i kınayan, istifa edenlere zarar verecek ifadeler kullanmadığını da sözlerine ekledi.

Akşener ayrıca oğlunun ve eşinin hesaplarının incelendiğini ve belediyelere seslendiğini duyurdu.

“İstifa edenleri, gidenleri üzecek hiçbir cümle kullanmadım.”

Meral Akşener’in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Biz bu ülkeyi yönetmeye talibiz. Anayasanın ilk dört unsurunu hiç tartışmadan, bu ülkeyi refaha, refaha kavuşturmak için yola çıktık. Dün akşam televizyon izlerken Sözcü TV’de bir şey gördüm.

Sorular çok acı vericiydi. Partimizde 8 kişi farklı aralıklarla istifa etti. Demek ki bazı şeyleri açıklamak zorunlu hale gelmiş. İstifa edip giden arkadaşlarımızı üzecek tek bir cümle bile söylemedim. Hiçbir zaman kavgaya girmedik.

Kayıp para tezlerini anlattı

Benim değil oğlumun ve eşinin hesaplarının denetlendiği gayri resmi olarak bildirildi. Bu doğru bir bilgidir. Resmi olmayan bilgiler artık resmileşince ilgili bankaya başvurduk.

Dünkü sorulara son bir cevap vereyim: Benim, oğlumun, gelinimin, yeğenlerimin ve çocukluk arkadaşlarımızın bu ülkenin hiçbir belediyesiyle, ne AK’yle ne de bir bağlantısı, bağlantısı, işi, gücü yoktur. Parti belediyesi de, CHP belediyesi de. Bunu ispat edemeyen gururlu oğlu şerefsizdir. Kanıtlanırsa bu politikadan tamamen vazgeçeceğim.

Buradan belediye başkanlarına sesleniyorum. Ben bu işlerle ilgilenmediğime göre partimizde bu tarz çalışmalar yapan kişiler varsa bunlar belediye başkanlarının bilgisi dahilinde midir?

Kendimle ilgili sorulan soruları Sözcü’de, Halk TV’de ve TELE1’de gülümseyerek yanıtladığım için, şimdi ilgili belediye başkanlarının sormasını rica ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu