Teknoloji

Microsoft, Windows 11’in en çok beklenen özelliklerinden birini erteledi

Microsoft, bildirilen hatalar nedeniyle Windows 11’de video akışını askıya aldı. video yayınlama – videoyu başka bir cihaza yayınlama) özelliğindeki yükseltmeyi geri çekti.Yeni özellik, Microsoft’un Windows Insider Programı üyesi olan ve gelecek eklentileri test edebilen Windows Insider’ların kullanımına geçici olarak sunuldu ancak Windows 11’in son önizlemesinden kaldırıldı.

Özelliğin kaldırıldığı, Windows Insider Programının Beta Kanalı aracılığıyla 19 Ekim’de yayımlanan, Windows 11 Preview Build 22635.2486 olarak bilinen bir güncelleştirmede keşfedildi. Kullanıcılar bu önizleme yapısına yükseltmeyi seçerlerse, özelliğin eksik olduğunu görecekler; Microsoft bunu yapıyor. test sürecinde. Yayımlama özelliği ilk olarak bu yılın Ağustos ayında 22631.2129 numaralı yapıya eklendi ve Windows Central, hataları düzeltip özelliği geliştirirken Microsoft tarafından açıkça devre dışı bırakıldığını yazıyor.

Windows Central, Microsoft’un gelecekteki bir Beta Kanal sürümünde yayımlama özelliğini yeniden açmayı planladığını bildiriyor.

Yapılan değişiklikler arasında Xbox Game Bar’ın artık Başlat menüsünde yalnızca ‘Oyun Çubuğu’ olarak görünmesi ve sistem bileşenlerinin Başlat menüsünde ‘Sistem’ etiketi altında görünmesi yer alıyor. Bunun dışında sistem bileşenleri artık ‘Tüm uygulamalar’ ekranında ‘Sistem’ olarak görünecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu