Haber

Öz İplik İş Sendikası Başkanlığı’na yeniden Rafi Ay seçildi.

Öz İplik İş Sendikası 14. Olağan Genel Kurulu’nda Rafi Ay yeniden genel başkanlığa seçildi.

Sendikadan yapılan yazılı açıklamaya göre, dün Kızılcahamam’da bir otelde yapılan genel kurul divanına HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Osman Yıldız başkanlık etti.

Genel kurul konuşmasında iş kolunun ve çalışma hayatının yeni sorunlarına değinen Ay, çalışanların ekmeğine ve emeğine sahip çıkmak için her zamankinden daha güçlü bir sendikal örgütlenmeye ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Yüksek enflasyon nedeniyle çalışanların alım gücünün eridiğine, yüksek gelir vergisi nedeniyle çalışanların fiyatlarının düştüğüne dikkat çeken Ay, şunları kaydetti:

“Uzun yıllar sonra ülkemiz yeniden yüksek enflasyonla karşı karşıya. Aldığımız her bedel birkaç ay içinde yüksek enflasyonla elimizden alınıyor. Ülkemizde en adaletsiz vergi türü olan dolaylı vergilerin yükü, Kaldı ki bu tür vergilerin iadesini alamayan tek kesim ücretlilerdir.Gelir vergisindeki adaletsizlik giderilmemiştir.Taban ücretlilerin ikinci vergi dilimine geçmesinin bir açıklaması yoktur. taban fiyat o kadar konuşuluyor, işçilik sorunu var. Asgari fiyat sosyal koruma bedeli. Meğer ülkemizde neredeyse ortalama fiyat olmuş. Bunun da bir açıklaması yok.”

Fotoğraf yarışmasında ödüller bulundu

Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde Rafi Ay yeniden Öz İplik İş Sendikası Genel Başkanlığı’na seçilirken, Yönetim Kurulu Muzaffer Birdoğan, Engin Doğan, İbrahim Yıldız ve Samet Ceylan’dan oluştu.

Genel Kurul’a HAK-İŞ Başkanı Mahmut Arslan, Başkan Yardımcısı Yunus Değirmenci ve Mehmet Şahin, Genel Sekreter Yardımcısı Erdoğan Serdengeçti, HAK-İŞ’e bağlı birlik yöneticileri ve çok sayıda yabancı konuk katıldı.

Genel heyet kapsamında gala gecesi programı da düzenlendi ve Öz İplik İş’e emeği geçenlere plaket takdim edildi.

4. Instagram Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu