Haber

Özel’den Kılıçdaroğlu’na gönderme: Zayıflığımızın suçu TRT’yi yayınlayan televizyonlar değil

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 12. seçim yenilgisinin ardından yaptığı açıklamada, yenilginin nedenlerinden biri olarak TRT’yi göstererek, “Kırsal kesimdeki halkın çoğunluğu sadece TRT izliyor.” dedi.

CHP Genel Başkan adayı olan CHP Grup Başkanı Özgür Özel, Osmaniye’de yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu’nun sözlerine atıfta bulundu.

“GÜÇSÜZ OLDUĞUMUZ COĞRAFYADA SUÇ TELEVİZYONDA DEĞİL”

Özel, Kılıçdaroğlu’nun başkanlığa devam etmesi gerektiğini düşünenlerin “yine mağlup olmak isteyenler” olduğunu belirtti. “CHP’nin artık kendine güvenen, morali yüksek, kazanacağına inanan, başının üstündeki yüzde 25’lik cam tavandan korkmayan, onu yıkan, her dört kişiden üçünün peşine düşen bir örgütlenme politikasına ihtiyacı var. Oy alamıyor. Zayıf olduğumuz bölgelerde suç, “TRT’yi yayınlayan televizyon kanallarında değil, bu örgütü doğru motive etmeyenlerde, bu örgütün gücüne inanmayanlardadır. Biz örgütümüze inanıyoruz. Biz üyelerimize inanıyoruz. CHP teşkilatı ile birlikte büyük başarılara imza atacaktır.”söz konusu.

ECEVİT ŞAPKA İLE MESAJ

Bir vatandaşın kendisine hediye ettiği kepi giyen Özel, sözlerine şöyle devam etti:

“Ökkeş Amca’nın getirdiği bu şapka, CHP’yi 1970’li yıllarda girdiği seçimlerde lider yapan şapkadır. Karaoğlan Ecevit’in şapkasıdır. Ökkeş Amca’nın şapkasıyla çıkacağımız yolda Cumhuriyetin 100. yılında hem genel seçimi hem de yerel seçimi kazanacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu