Haber

Yüzmenin F1 Megisti Kaş Yüzme Yarışı

ANTALYA (İGFA) – Her yıl olduğu gibi Uluslararası Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali’nin sonunda “Barış ve Dostluk” sloganıyla 17’nci kez düzenlenecek eşsiz yarış için binlerce denizsever Kaş’a geliyor. zaman bu yıl Yarın başlayacak yarış için dünyanın dört bir yanından gelen yüzücüler Akdeniz’in masmavi denizinde yüzecek.

Gerçekleştirdiği sportif düzenlemelerle ülkemizde yüzlerce uluslararası sporcuyu bir araya getiren Rossist Event’in düzenlediği yarış heyecanı tüm Akdeniz’i kapladı. Akdeniz’in berrak sularında akıntıya karşı mücadele etmek için gelecek 16 ülkeden 193 sporcu, komşu Yunanistan’a en yakın kara bölgesi olan Megisti/Meis Adası’ndan popüler tatil beldesi Kaş’a yüzecek.

Yarışta bir dünya şampiyonu yer alacak ve down sendromlu özel bir sporcu yarışacak. Emrah Gökhan Kotan ilk kez 7 kilometre yüzerek dünya birincisi olacak. Emre Deliveli eşlik edecek. 25 Haziran Pazar günü saat 09:00’da başlayacak eşsiz yarış, tüm sporseverleri iklimi, masmavi koyları, tarihi ve kültürel mirası ve 7 kilometrelik parkuru ile paha biçilmez güzelliği ile ünlü Kaş’a davet ediyor.

Akdeniz’in akvaryum benzeri denizine ev sahipliği yapacak Megisti Kaş Yüzme Yarışı, Kaş Belediyesi ana sponsorluğunda ve Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kaş Kaymakamlığı, Türk Yüzme desteğiyle Radisson Blu Hotel Kaş’ta gerçekleştiriliyor. Federasyon ve Türkiye Spor Yazarları Derneği, MK Grup eş sponsorluğunda. 25 Haziran Pazar günü MEKVİN Hotels sponsorluğunda gerçekleştirilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu