Ekonomi

BlackRock Evergreen Fonu altyapı için 1 milyar dolar topladı

NEW YORK – BlackRock, temel altyapı yatırımlarını hedefleyen açık uçlu bir özsermaye fonu olan Evergreen Altyapı Fonu için yaklaşık 1 milyar dolar topladı. Fon, öncelikle İtalya’daki yatırımlarına odaklanan kurucu yatırımcılar Intesa Sanpaolo ve Inarcassa da dahil olmak üzere Avrupalı ​​ortaklardan önemli ilgi gördü.

Sermaye enjeksiyonu, enerji dönüşümü ve güvenliğine güçlü bir şekilde odaklanılarak çeşitli sektörlere tahsis edilmektedir. Bu, BlackRock’un sürdürülebilir altyapı gelişimini desteklemeye yönelik daha geniş stratejisiyle uyumludur. Cuma günü yapılan bir açıklamada Anne Valentine Andrews, şirketin daha düşük karbonlu bir ekonomiyi geliştiren stratejik yan kuruluşları teşvik etme konusundaki kararlılığını vurguladı.

Evergreen Altyapı Fonu, ABD’nin altı eyalette ticari ve endüstriyel güneş enerjisi geliştirmek amacıyla Lighthouse’u satın alma planlarının ana hatlarını çizdi. Fon ayrıca ulaşım ve dijital altyapı sektörlerindeki varlıkları da hedefliyor. Bu stratejik genişleme, BlackRock’un, Yeni Zelanda’nın yenilenebilir elektrik projesi ve net sıfır emisyon geçişlerine yönelik CPD gibi iklim odaklı girişimleri içeren 317 milyar dolarlık devasa bir portföyü yönetmesiyle birlikte geliyor.

Evergreen’in yatırım stratejisi, karbondan arındırma faaliyetleri konusunda şirketlerle etkileşimde bulunmayı ve 1,5 santigrat derece senaryosuna göre sıcaklık uyum KPI’larını yakından izlemeyi içeriyor. Bu girişim, kurumsal yatırımcılar arasında istikrarlı getiri sunan ve enflasyon direnciyle bağlantılı sürdürülebilir ve güçlü altyapı projelerine öncelik verme konusunda artan bir eğilimi yansıtıyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu