Haber

Bodrum Belediyesi’nden cankurtaran eğitimi

MUĞLA (İGFA) – Muğla’nın Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Bodrum Belediye AŞ. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) ve Uluslararası Cankurtaran Federasyonu (ILS) tarafından cankurtaran yetiştirmek için kurslar düzenleniyor.

Cankurtaranlara göreve başlamadan önce 1 haftalık eğitim verilirken, 28 cankurtaran adayının katıldığı eğitimleri Bodrum Cankurtaran Eğitim Merkezi Eğitmenleri Bedri Sincar, Gürhan Güler ve Yalın Aygün verdi.

Cankurtaran eğitimi kapsamında, denizde acil durumları tanımayı öğrenen, ilk yardım becerilerini geliştiren ve cankurtaran ekipmanlarını aktif olarak kullanan katılımcılara, eğitim süresince denizdeki tehlikelerin farkındalığı ve müdahale becerilerinin pratik uygulaması hakkında bilgi verilmektedir. işlem.

Bodrum Belediyesi’nin bölgenin deniz güvenliğini artırmak ve deniz kazalarını en aza indirmek için attığı önemli adımlardan biri olan cankurtaran eğitim programı başarılı olduğu takdirde, daha inançlı ve keyifli bir deniz tatili geçirmek mümkün olabilecektir. Bodrum’un plajları. Kıyı güvenliğini ve deniz kazalarıyla baş etme becerilerini geliştirmek amacıyla 2 aşamalı uygulamalı ve uygulamalı eğitimlerle Bodrumlular denizde daha güvenli vakit geçirebilecekler.

Eğitimlerini tamamlayıp belgelerini alan cankurtaranlar, turizm işletme belgesi alan 11 mavi bayraklı plaj ile belediyeye ait kafe ve restoranlarda cankurtaran olarak görevlendirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu