Ekonomi

Brent Petrol 90,33 Dolardan İşlem Görüyor

Brent petrolün varili 90,33????????? uluslararası pazarlarda. Dolar cinsinden işlem görüyor.

Brent petrolün varil fiyatı dün günü 90,60 dolarda tamamladı. Brent petrolün varil fiyatı bugün saat 09.18’deki kapanışa göre yüzde 0,30 azalarak 90,33 dolara ulaştı. Aynı zamanda West Texas Intermediate (WTI) ham petrolünün varili 87,25 dolardan satıldı.

Dünyanın en büyük iki petrol ihracatçısı Suudi Arabistan ve Rusya’nın arz kesintilerini yıl sonuna kadar uzatacaklarını açıklamasının ardından petrol fiyatları yılın en yüksek seviyelerini korumaya devam ediyor. Petrol fiyatlarındaki kısmi düşüşte, sonbaharda olası talep yavaşlamasına ilişkin endişeler ve dünyanın en büyük petrol ithalatçısı Çin’deki ekonomik görünümün belirsizliği etkili oldu.

Küresel arzın azalacağı korkusu fiyatları tepeden desteklerken, yaz aylarında yaşanan yüksek talebin yıl sonuna doğru azalmasıyla piyasanın petrol tüketimi açısından ağır olmayan bir döneme gireceği beklentisi ise piyasaları olumsuz etkiliyor. fiyatlar üzerinde baskı var.

Öte yandan Amerikan Petrol Enstitüsü dün ülkedeki petrol stoklarının 5,5 milyon varil azaldığını açıkladı. Piyasa beklentisi stokların 1,4 milyon varil azalacağı yönündeydi. Dünyanın en büyük petrol tüketicisi ABD’de talebin artması fiyatlardaki düşüşü sınırlıyor.

Teknik olarak Brent petrolde 90,39 ile 90,45 dolar aralığının direnç, 90,09 ile 90 dolar arasındaki aralığın ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu