Yaşam

Farah Zeynep Abdullah’tan Yılmaz Güney yorumu: Sinemamızda kadınları döven adam

Yazar Murathan Mungan Oyuncu, yönetmen ve senarist Yılmaz Güneyvefatının yıl dönümünde anıldı. Farah Zeynep Abdullah‘nin Güney’e yönelik “Kadını döven adam” yorumu sosyal medyada ses getirdi.

ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE ANILDI

Çirkin Kral olarak bilinen Yılmaz Güney, ölüm yıldönümünde sosyal medyada da anılıyor. Güney karakteri Yol, Duvar, Dost, Umut gibi filmlerle anılan Murathan Mungan da sosyal medya hesabından Yılmaz Güney ile ilgili bir paylaşım yaptı. Mungan, paylaşımında, “Yılmaz Güney’in ölümünün 37. yıl dönümü. İyi bir yönetmen, iyi bir oyuncu, iyi bir senarist olmasının yanı sıra sinemamızın en iyi yürüyen adamıydı. Bugüne kadar kimse dokunmadı.” kalbimizin en derin yeri onun gibi, boynunu hafifçe yana eğip hüzünle bakıyor.” .

“SİNEMAMIZIN KADIN ÖLÜ ERKEĞİ”

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah, Mungan’ın paylaşımına olaylı bir yorum yaptı. Güzel oyuncu Yılmaz Güney’i eleştirerek, “Sinemamızın en iyi erkeği, kadınları döven, şiddet açısından zengin ve etkili silahlar kullanan adamdır diyelim” dedi. Abdullah’ın bu sözlerini destekleyenler olduğu gibi eleştirenler de oldu.

ARAÇLA KAÇTIĞI İDDİASI

1966 yapımı filmin çekimleri sırasında Yılmaz Güney’in eski eşi Nebahat Çehre’nin başına cam dayayıp, 20 metre mesafeden gerçek silahla vurduğu ve Çehre’yi arabasıyla ezdiği uzun süredir konuşuluyordu. “Eşrefpaşalı”.

haberbuca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu