Haber

Gönüllüler depremzedelerle oyunlar oynadı

Deprem bölgelerine gönderilecek yardımların hazırlanmasında görev alan gönüllüler ve belediye çalışanları, depremzedeleri Antalya Büyükşehir Belediyesi Afet Yardım Merkezi’nde ağırladı. Gönüllüler, deprem bölgelerinden Antalya’ya gelen depremzedelerle oyunlar oynarken, ailelere de çay ikram edildi.

Antalya’da deprem bölgelerinden ayrılarak otel, pansiyon ve yurtlara yerleştirilen depremzedeler, tramvaydan bir süre uzaklaşabilmeleri için Antalya Büyükşehir Belediyesi Afet Yardım Merkezi’nde ağırlandı. Hayır işlerinde görev alan gönüllüler ve belediye çalışanları gün boyu çocuklarla oyunlar oynadı.

ÇOCUKLAR OYNADI, AİLELER İZLEDİ

Oyuncaklar ve balonlarla süslenen oyun odasında depremzedeler resim yaptılar, okudular ve oyun hamurlarıyla vakit geçirdiler. İstekli kardeşler çocuklara kitap okudu, masal anlattı. Çocuklar oyun oynarken çay ikramı yapılan anne-babalar, bir süre sonra çocuklarının gülümsemesini izledi. Gönüllüler, depremzedelerle vakit geçirdikleri için yanlarında olup yaralarına merhem olabildikleri için kendilerini mutlu ve huzurlu hissettiklerini söylediler.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu