Haber

Kayseri’de pazardan tereyağı çalan sanığa hapis cezası

Kayseri’de bir marketten tereyağı çaldığı iddiasıyla yargılanan iki sanıktan biri “silahla yağma” suçundan 5 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırıldı.

4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında tutuklu sanık HD, müşteki OG ve sanık avukatı hazır bulundu. Tutuklu sanık GC duruşmaya katılmadı.

Duruşma savcısı, mütalaasında sanık HD’nin “silahla yağma” suçundan cezalandırılmasını ve GC’nin beraatını talep etti.

Sanık HD savunmasında, olay günü alkollü olduğunu, yanında bulunan silahın ise arkadaşı GC’nin aracından aldığı oyuncak tabanca olduğunu iddia etti.

Market çalışanı olan şikayetçi OG, olay günü sanık HD’yi elindeki çantayla marketin giriş kapısından çıkmaya çalışırken gördüğünü söyledi.

Marketteki poşette tereyağı olduğunu fark edince sanıktan para istediğini anlatan OG, “Sanık elini beline koyduğunda silahı gördüm. Kapıyı açıp gitti. İçeri girdi. Bekleyen bir araçla uzaklaştım. Polise haber verdim. Sanık HD o gün alkollüydü. Olayda bir manipülasyon olduğunu ve bilinçli olarak yapmadığını düşünüyorum.” “Zarar ödenmiştir, sanık HD’den şikayetim yoktur” dedi.

Mahkeme başkanı tarafından son sözleri sorulan HD, üzgün olduğunu belirterek beraatını ve tahliyesini talep etti.

Mahkeme, sanık HD’yi “silahla yağma” suçundan 5 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırarak tahliyesine karar verdi. Komite, sanık GC’nin delil yetersizliğinden beraatına karar verdi.

celebiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
tuzla eşya depolama
Başa dön tuşu