Haber

SOL Parti seçim beyannamesini açıkladı: Felaket gücünü göndereceğiz

SOL Parti, 14 Mayıs seçimleri öncesi İstanbul’da düzenlediği toplantıyla seçim beyannamesini açıkladı.

Toplantı, “Yıkıcı gücü gönderip yeni bir ülke için örgütlenelim” davetiyle Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını yapan SOL Parti İstanbul İl Başkanı Deniz Demirdöğen, 20 yıllık facia kuralına karşı galibiyete en yakın dönemde olduğumuza dikkat çekti.

Demirdöğen, “Kurdukları rejimin imajını en acı beyin sarsıntısında kaybettiğimiz binlerce vatandaşımızın acısıyla bir kez daha hissettik. Ne mutlu ki bunca vahşete rağmen unutmayanlar var. Arama kurtarma için bölgeye akın eden madenciler var, haftalardır bölgede dayanışma örgütleyen gönüllüler var.

Nasıl depremde bu vahşete karşı dayanışma içinde her zaman seferber olduysak, bu Taliban ittifakının kökünü kazımak için de tüm muhalif güçlerle her zaman birlikte çaba sarf edeceğiz.”

Etkinlikte konuşan SOL Parti Genel Başkanlar Kurulu Üyesi Feray Aytekin Aydoğan, “Bir saltanat kurdular. Bu saltanat ve sarayları ‘güçlü devlet’ ilan ettiler. Nerede yaşarsa yaşasın mezarı vardı, açlık vardı, asbest ve solunum yolu hastalıkları, sonraki yıllar için kanser, salgın hastalıklar.

Bu ülkenin sosyalistleri ve devrimcileri olarak tarihi bir sorumlulukla karşı karşıyayız. Vaadimizdir, afetlerin gücünü göndereceğiz, ülkeyi yeniden kurmak için sokak sokak, mahalle mahalle örgütleneceğiz.”

TOPLUMSAL MÜCADELEYİ GELİŞTİRME SORUMLULUĞU’

SOL Parti’nin “Türkiye’nin birikmiş sorunlarının tahlili için devrimci demokratik düzenden başka çıkış yolu olmadığını” vurgulayan seçim beyannamesinde, “devrimci dönüşüm için mücadele” çağrısı yapıldı.

“Sol Parti’nin devrimci programı ile işçilerin, ezilenlerin, gençlerin ve kadınların hakları ve geleceği için örgütlendiği toplumsal mücadeleyi geliştirme sorumluluğuyla sandıkta yer alacaktır” denilen açıklamada, “Sol Parti, böylesine radikal bir dönüşümün ancak toplumsal devrimci bir çabanın eseri olacağına inanıyor” sözleri kullanıldı. . (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu