Haber

Yeşil Sol Parti Milletvekili Aday Listesini YSK’ya Teslim Etti

HDP, Emek ve Özgürlük İttifakı ile birlikte Yeşil Sol Parti çatısı altında girilecek milletvekili seçimleri için aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sundu. HDP Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, “İçselleştirmek istemesek de içinde bulunduğumuz koşullar başka yol denememize neden oldu. Bu süre zarfında Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi seçime hazır hale geldi. Seçimlere Yeşiller ve Sol Parti listelerinden katılacağız.Seçimlere Yeşiller ve Sol Parti listelerinden katılacağız.Seçimlere seçim bölgelerinden katılacağız. Tüm listelerimizi verdik. Daha aydınlık ve barışçıl bir Türkiye’nin önünü açacak seçimlerin olmasını temenni ediyorum” dedi.

HDP’nin Emek ve Özgürlük İttifakı ile birlikte Yeşil Sol Parti çatısı altında gireceği milletvekili seçimi aday listesi bugün HDP Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki tarafından YSK’ya iletildi. YSK önünde açıklama yapan Mehmet Rüştü Tiryaki, şunları söyledi:

“Bizim için hem mutlu hem de hüzünlü bir gün. Üzücü bir gün, Halkların Demokratik Partisi ile seçimlere katılamadık. Hakkımızda açılan kapatma davası devam ediyor ve kapatma tehdidi devam ediyor. Girmesek bile. Bunu içselleştirmek istememek, içinde bulunduğumuz koşullar başka bir yol denememize neden oldu.Bu dönem “Yeşiller ve Sol Parti listelerinden seçimlere katılacağız. 81 ilden ve tüm seçim çevrelerinden seçime katılacağız. Tüm listelerimizi verdik. Umarım daha aydınlık, daha huzurlu bir Türkiye’nin önünü açacak seçimler olur. “

kula-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu