Haber

Sözleri çarpıtılan Soylu’dan yeşil pasaport açıklaması

İstanbul Bakırköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda konuşan İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul 2. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, yeşil pasaportlar için ayrılan kontenjan olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Yeşil pasaport, Türkiye’nin dış dünya ile ilişkilerinde özellikle ihracat, diplomatik ziyaretler ve kurum ziyaretleri alanında elimizi güçlendiren bir süreçtir ve bu yeşil pasaportun belli bir ölçüsü vardır.

Yani dünyanın bize ayırdığı belli bir ölçü var. Bu ölçüyü aşmak üzereyiz, yani aştık diyebiliriz.

Dışişleri Bakanlığımız bu konuda hep ‘Siz bunun ötesindesiniz’ diye eleştiriliyor. Allah göstermesin, tüm yeşil pasaportların özel pasaportlara dönüşebileceği bir durumla karşı karşıya kalabiliriz.”

SOYLU’DAN YENİ AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeşil pasaportla ilgili sözleriyle ilgili sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı.

Pasaportların iptalinin veya geri alınmasının mümkün olmadığını belirten Soylu, belirlenen kuralların aşılması halinde yaşanabilecek durumu anlattı.

“Sosyal medyanın yalan makinesi hala çalışıyor. Yeşil pasaport vatandaşlarımızın yurt dışı seyahatleri için tanınan bir haktır. Bu pasaportu kimin alacağı mevzuatımızda bellidir, geri alınması veya iptal edilmesi mümkün değildir. Durumu anlattım. belirtilen şartların, sınırlamaların ve sayıların aşılması durumunda yaşanabilecek bir olay. Ancak güle güle. Kemal’in yalancı medyası, her zaman olduğu gibi…”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu