Haber

Ümit Özdağ, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayını açıkladı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Ankara Ulus’taki Birinci Meclis önünde yaptığı açıklamada, 31 Mart seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının Bartu Soral olduğunu duyurdu.

Bugün Birinci Meclis binası önünde basın açıklaması yapan Ümit Özdağ, “Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’sını 21. yüzyıla taşımak ve çağdaş proje yönetimi ve anlayışıyla yönetilmesini sağlamak için sizleri Bartu Soral’a destek olmaya davet ediyoruz.”

Özdağ, “Bartu Bey tecrübeli bir iktisatçıdır. Kalkınma ekonomisi alanında birçok ülkenin kalkınma programlarını yönetmiş bir kalkınma iktisatçısıdır ve proje insanı olarak siyasi vizyonu en iyi temsil eden kişilerden biridir. Zafer Partisi’nin uzun meslek hayatındaki tecrübelerini Ankara’nın daha uygun lokasyonuna taşıdı.” “Yönetimi, ekonomik çekim merkezi olması ve uluslararası piyasaları çok iyi tanıması sonucunda verimli kaynakları Ankara’ya aktarabilecek bir proje portföyüyle seçimlere yürüyor” dedi.

Özdağ’ın ardından açıklama yapan Bartu Soral, şunları söyledi:

“Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu Kuvayı Milliye’nin kalbinde, Birinci Meclis’in önünde buradayız. O inançla buradayız. Ankara’mız o günlerde şehir ve bölge planıyla gelişmeye başladı, ama ne yazık ki şehir ve bölge planlama, ulaşım nedir, nasıl rahatlama sağlanır, insanların barınma sorunları nasıl çözülür unuttuk.Bugün Ankara halkı büyük bir trafik sorunuyla, büyük bir konut sorunuyla karşı karşıyadır. Ankara takdir ediyor, başkan olduğumuzda önce Ankara’nın konut sorununu, kira sorununu, konut fiyatlarını planlı bir şekilde çözeceğiz. İkincisi, “1,5 saatte yarım saat yolculuk yapmayacağız. Yapacak çok şeyimiz var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu