Haber

Çayırların tahribatı böyle görüntülendi

Çayırların tahribatı böyle görüntülendi

Deniz çayırı boşa gitti

MUĞLA – Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Ortakent plajı önünde önceki gün başlayan ve belediye tarafından durdurulan çalışmanın yol açtığı hasar su altı kamerası tarafından ortaya çıktı.

Ortakent’in deniz tabanında yüzer platform üzerinde hafriyat makinesi yardımıyla yürütülen ve halkın tepkisine neden olan çalışma, Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın talimatıyla bölgeye giden polis ekipleri tarafından durduruldu.

Bodrum Belediyesi dalgıçları bölgede dalışlar yaparak incelemelerde bulundu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Bodrum Liman Başkanlığı’nın verdiği izinlerle yürütülen çalışmaların, yapılan incelemeler sonucunda bölgenin deniz çayırlarına ve ekosistemine zarar verdiği belirlendi. Geniş bir alanın deniz çayırlarıyla kaplı olduğu alanda dalış sırasında alınan sualtı görüntülerinde, yaklaşık 100 metrekarelik bir alandaki deniz çayırlarının kazı makinesi tarafından yapılan kazılarda büyük zarar gördüğü görülüyor.

Deniz ekosistemine zarar veren, kıyı yapısını bozan ve doğaya onarılamaz zararlar veren çalışmaya ilişkin gerekli tutanak ve raporlar belediye ekiplerince hazırlanarak ilgili kurumlara gönderildi.

nazimiyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu