Ekonomi

Japon inşaat şirketi Sekisui House, Amerikalı mevkidaşı MDC Holdings’i 4,95 milyar ABD doları karşılığında satın almayı planlıyor

Japon konut inşaatı şirketi Sekisui House, Ltd. (SKHSY) ve Amerikalı konut inşaatı şirketi MDC Holdings, Inc. (MDC), bugün Sekisui House’un MDC Holdings’i tamamı nakit bir işlemle satın alacağı bir anlaşmayı duyurdu.

Basın açıklamasına göre tahmini değeri 4,9 milyar ABD doları olan süreç, Sekisui House’un ABD konut piyasasındaki konumunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

MDC Holdings hissedarları her hisse başına 63,00$ nakit alacak; Bu, MDC Holdings hisselerinin 17 Ocak 2024’teki kapanış fiyatına kıyasla %19’luk bir artışı ve MDC Holdings hisselerinin son 90 gündeki işlem hacmine göre düzeltilmiş ortalama işlem fiyatına kıyasla %41’lik bir artışı temsil ediyor.

Açıklamanın ardından MDC Holdings’in hisse fiyatı %16,9 arttı.

Sekisui House Yönetim Kurulu Başkanı, İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Yoshihiro Nakai, “MDC Holdings’in satın alınması, Sekisui House’un Amerika Birleşik Devletleri’ndeki operasyonlarımızı genişletmesine ve teknolojik, yenilikçi ve felsefi yaklaşımlarımızı Amerikan konut inşaatı endüstrisine getirmesine olanak tanıyor” dedi. “Bu, müşterilerimizi tanıtma ve sonuçta onlara fayda sağlama stratejimizde önemli bir adımdır” dedi.

“Bu aynı zamanda ilk tahminlerimizi aşarak 2025 mali yılına kadar Japonya dışında 10.000 ev teslim etme hedefimize ulaşmamıza da yardımcı olacak.”

Satın almanın, MDC Holdings hissedarlarının onayı, düzenleyici onayların alınması ve diğer standart kapanış koşullarının yerine getirilmesi de dahil olmak üzere çeşitli koşullara bağlı olarak 2024 yılının ilk yarısında tamamlanması bekleniyor.

Larry Mizel ve David Mandarich, MDC Holdings hisselerinin yaklaşık %21,2’sine sahip olan bazı ortaklarıyla birlikte, olumlu oy kullanarak süreci destekleme konusunda anlaştılar.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu