Haber

Muş’ta HDP’yi sorumlu tutan ailelerin çocuk nöbeti 113’üncü haftasına girdi

Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağlara götürülmesinden HDP’yi sorumlu tutan ailelerin çocuk nöbeti 113’üncü haftasına girdi.

HDP İl Müdürlüğü binası önünde toplanan aileler, “Halk düşmanı parti”, “Çocuklarımızı vereceksiniz”, “Ah HDP ya PKK”, “Türkler ve Kürtler kardeştir, HDP birdir” gibi sloganlar attı. hain”, “Milleti dolandıran parti”, “Anneler direniyor”. “Yeter artık, çekilin arkamızdan” ve “Yeter, çocuklarımızı rahat bırakın” yazılı pankartlar açtı. Çocuklarının fotoğraflarıyla harekete katılan ebeveynler, çocuklarını “teslim olmaya” davet etti.

Oğlundan 8 yıldır haber alamadığını söyleyen acılı anne Ayten Koçhan, 113 haftadır eylem yaptıklarını belirterek, “113 haftadır burada eylem yapıyoruz. Ersin oğlum dön, değilsin” dedi. Doğru yoldayız, gelin teslim olun, analar babalar yeterince ağladı, biz hiçbir şey istemiyoruz, sadece çocuklarımızın “Biz sizin arkanızdayız” demesini istiyoruz. Anne-babalar perişan durumda” dedi.

Oğlunu “teslim olmaya” davet eden Naciye Sönmez Yıldız, şunları söyledi: “Osman, nerede sesimi duyarsa gel teslim ol. Polis, asker, devletimiz senin için savaşıyor. Biz seni burada bekliyoruz. Hareketimiz asla olmayacak. sonuna kadar siz gelene kadar bu hareketi sürdüreceğiz. Muş, Van, Hakkari ve Diyarbakır’da hareketlerimiz devam ediyor. Gerekirse Ankara’ya gideceğim. Oğlumu istiyorum. Oğlumu HDP’den, PKK’dan istiyorum. HDP ve PKK kandırıldı Çocuklarımızı alıp götürdük. Oğlumu istiyorum. “Bu işi onlara bırakmayacağım. Oğlum 15 yaşındaydı ve okulda okuyordu. Onu alıp köleleri yaptılar. Bir lokma ekmeği bile yiyemiyor. Oğlum dön ve devlete teslim ol” dedi. – MUS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu